KÉPZÉSEK
ART COLLECTOR Workshop
A műtárgy.com és az Art Advisory Budapest elindítja ART Collector Workshop képzését, amelyen a gyűjtők, műtárgyvásárlók a legfontosabb gyakorlati tudnivalókat sajátíthatják el a szakma legjobbjaitól: megtudhatjuk milyen előkészületek szükségesek az aukción és a galériában történő vásárláshoz; a műtárgyvásárlás során milyen befektetési szempontokat kövessünk?
A kis létszámú alkalmak első részében interaktív előadást hallhatnak a résztvevők, a szünetekben networkingre, véleménycserére nyílik lehetőség. Minden alkalom második felében az előre megkapott, gyakorlati felkészítő feladatokat beszéljük meg közösen, és minden egyéni kérdésre is választ kapunk.
A képzésen max. 10 fő vehet részt az előadás helyszíneken, a további résztvevők számára online részvételt biztosítunk, őket is aktívan bevonva az előadásokba és a feladatokba.
Minimum létszám: 5 fő
Időtartam: 100 perc/alkalom
Időpontok:
március 22. 18.00
Előadó: dr. Emőd Péter - művészeti újságíró, műtárgypiaci szakértő
március 29. 18.00
Előadó: Petrányi Zsolt a Magyar Nemzeti Galéria Jelenkori Gyűjteményének főosztályvezetője
április 9. 18.00
Galériaséta
április 12. 18.00
Előadó: Spengler Katalin, műgyűjtő
április 19. 18.00
Előadó: Kollmann Szilvia – közgazdász-művészettörténész, ügyvezető műtárgy.com, igazgató ARTADVISORY Budapest
Kinek szól a képzés?
- gyakorlati műtárgypiaci tudást keresőknek
- műtárgyvásárlóknak
- gyűjtőknek
- műtárgybefektetőknek
Részletek:
március 22.
Létezik-e recept a sikeres műtárgyvásárláshoz?
Aki potenciális vevőként belép a műtárgypiacra, rögtön számos kérdéssel találja szemben magát: mit vásároljon, hol, mikor és mennyiért? Fel lehet, fel kell-e készülni a vásárlásra vagy adjunk szabad utat intuícióinknak? Mit érdemes tudnunk az aukciósházak és a galériák műhelytitkaiból? És megannyi további kérdés, amikre ugyan nincsenek a sikeres műtárgyvásárlást garantáló, minden körülmények között alkalmazható válaszok, de a kockázatokat alapos tájékozódással, gondos felkészüléssel jelentősen csökkenteni lehet.
Előadó: dr. Emőd Péter - művészeti újságíró, műtárgypiaci szakértő
március 29.
Mit mihez mérünk?
Viszonyítási pontok és a kánon a kortárs magyar művészetben.
A workshop célja, hogy a résztvevők közelebb kerüljenek ahhoz a problémához, hogy hogyan alakul ki a művészetben az értékek (művészek) hierarchiája, ki miért lesz elfogadottabb és ez hogyan hat a műtárgypiacra. A művészi pozícióban nagy szerepet kap a külföldi szereplés, ezért ezek hatásairól is szót ejtünk.
Előadó: Petrányi Zsolt a Magyar Nemzeti Galéria Jelenkori Gyűjteményének főosztályvezetője
április 9.
Galériaséta
április 12.
Te mit választanál? - Kérdések és döntések a kortárs műgyűjtésben
Már az első vagy egyetlen műtárgy megvásárlása is számtalan kérdést vet fel. A minket körülvevő tárgyak többségével ellentétben egy műalkotás hosszabb távon válik a mindennapi életünk kísérőjévé, és szellemi kisugárzása révén akár a napi közérzetünket is befolyásolhatja. Beruházási értéke is számottevő lehet, az idő múlásával pedig jó esetben egyre jelentősebb értékké válhat. Hogyan válasszunk, és az első műtárgyak megvásárlása után hogyan induljunk el a gyűjteményépítés nehéz útján? Szükséges-e, hogy a birtokunkban lévő művek valamilyen laza egységbe, a gyűjtő által létrehozott kompozícióba rendeződjenek, s ha igen, ez hogyan valósítható meg? A „mindennapi műgyűjtés” legizgalmasabb kérdései.
Előadó: Spengler Katalin, műgyűjtő
április 19.
Befektetési szempontok a műtárgyvásárlás során - Hogyan tájékozódjunk az árakról vásárlás előtt, illetve a gyűjtemény építése során?
Tekinthetünk-e a műtárgyra, mint alternatív befektetési eszközre? Milyen objektív szempontokat tartsunk szem előtt, ha műtárgyat nem kizárólag esztétikai szempontok szerint választunk? Milyen nemzetközi mutatókat, adatbázisokat hívhatunk segítségül? A résztvevők megkapják A magyar művészek aukciós piaca című kiadványt és bemutatjuk a kiadvány mögött felépített 50 ezer tételből álló adatbázist illetve annak legfontosabb mutatószámait. Megnézzük egy-két magyar művész aukciós teljesítményét konkrét példákon keresztül. Elemezzük a szempontokat, amelyek szerint a műtárgyvásárlásról döntést hozhatunk.
Előadó: Kollmann Szilvia – közgazdász-művészettörténész, ügyvezető műtárgy.com, igazgató ARTADVISORY Budapest
Korábbi hallgatóink mondták:
„Profi cég minőségi előadásokkal hiteles, szakértő előadókkal.”
„A műtárgyvásárlás, műtárgybefektetés iránt érdeklődőknek kiváló belépő pont, érdekes előadásokkal, témákkal, hasznos tanácsokkal, lelkes és profi szervezőkkel.”
„Olyanoknak ajánlanám a képzést, akik szeretnének bennfentes információkhoz jutni, párbeszédes formában tanulni, új ismereteket megszerezni, megvitatni.”
Hamarosan Art Collector Workshop 2.0 indul, az alapokon túl!
